Otevření blogu :)

25. března 2012 v 20:44 | Elma |  Aktuality
Ještě jednou, bych Vás chtěla ráda přivítat. Chci už mít tento blog navždy, sice nevím, jestli se mi toto přání vyplní, ale pokusím se jej nezklamat, nezklamat Vás =) Prosím nezlobte se, ale má to tu ještě docela hodně před sebou, no už sice málo, než na úplném začátku, ale i tak, toho tu ještě mnoho čeká.
Ale teď už zpátky do našeho světa. Celý víkend jsem strávila na chatě. Bylo úžasné počasí a proto jsem ho i skvěle využila. Ani jedinou chviličku se nestalo, že bych neměla co dělat. Skoro celou sobotu jsem vyklízela celý Kubův DOMEČEK. Ano, už tomu mohu tak říkat. Nyní má svůj domeček a vypadá to, že se Kubovi líbí =) Nejdříve jsem všechno z domku vyklidila a naložila na vozík, odvezla a vyhodila z něj všechny deky. Půlku dek jsem dala k ohništi (jsou staré, malé, roztrhané, špinavé) a půlku jsem vytřepala a začala nahřívat. Potom jsem asi hodinu uklízela pavučiny, pavouky, brouky (brr!) a vyhazovala z domku různé harampádí, které tam babička uschovala, když tam Kuba ještě nebydlel. Byla to fuška, ale nakonec jsem to všechno vyklidila a už jen dala nahřáté dečky, jednu stranu domku jsem zevnitř vyplnila takovou malinkou matrací a bylo hotovo =) Jen mi bylo hrozně smutno, když se na mě pořád chodil Kuba dívat. Chudák si myslel, že mu zase někdo něco dělá s jeho domečkem a nebude mít kde spát, kde prožít svůj život. Chudáček. Ale vždycky jsem se zastavila, hladila ho a nakonec si tam spokojeně lehl a já jsem ho začala fotit. Dnes jsem mu koupila za 270Kč takový velký polštář. Hrozně jsem jej sháněla, protože takový polštář stojí třeba i 500Kč. Je velký, hezky vybarvený a když jsem Kubovi takový hezký polštářek dala, hned si na něj lehl a začal spinkat. Rozplývala jsem se nad ním, byl tak roztomilý..
Také jsem měla na chatě Alfonska. Byl tam ale jen v sobotu, mamka s babičkou říkaly, ať ho tam nechám a v neděli jak přijedeme, že si ho zase vezmu domů, ale já prostě ne a dobře jsem udělala :D Já prostě bez Alfka nemůžu být a chudáček by tam ani nebyl zvyklý, je zvyklý být u nás doma a že ho každý večer musím mít na sobě a hladit si ho. Je sice trošičku rozmazlený, ale to nevadí :D V každém případě byl v sobotu ve výběhu skoro celý den. Myslím, že se mu tam líbilo, ale přeci šlo poznat, že tam byl poprvé, všechno studoval a chtěl, abych tam byla s ním, ale musel si zvyknout. Avšak jsem za ní chodila skoro pořád a nakonec dne jsem mu ostříhala hlavičku, aby dobře viděl :D Je hrozně chlupatý, tak jsem ho musela trochu ostříhat. Sice jen hlavu, ale tělíčko necháme až na někdy jindy, to většinou stříhá mamka, má na to praxi.
Chtěla jsem ho pořádně vyfotit, když to byl jeho první oficiální výlet (když se nepočítá ten z CHs), ale jaksi to nešlo. Když jsem mu ale podala jídlo, příležitostí bylo dost. Taky že jsem pár fotek udělala, ale moc jich není.
Musím ho brzy zvážit, je to tlusťoch, pořád roste, ale s tím musím čekat, když je to ještě prcek. Zrovna před chvíli do mě podluboval nosem, abych si ho všimla :DEmilek se má taky snad dobře. Zrovna včera jsem přivezla z chaty 2. patrovou klec. Už mě štvalo, jak měl tu 3. patrovou klec hrozně úzkou, ani vlastně nelezl do toho 3. patra. 2. patrová klec je opravdu dobrá, je docela široká, hezky si vyleze do 2. patra a zase sleze, opravdu jsem ráda, že jsem si ji přivezla =)
Pokusím se Emilka taky zvážit, ikdyž nevím jestli ta váha, vůbec na tak malinké gramy pojede, ikdyž Emča je docela tlusťoch :D
Na chatě jsem ho neměla, ale stejně bych ho jen otravovala. Vezmu jej někdy jindy. Až bude na chatě i sestřenka se svým morčátkem, to je zkusíme dát i s Alfem dohromady jako kamarády, ale nevím jak to dopadne, budeme muset být hodně, hodně opatrní.

Byla jsem také ve zverimexu Benji. Je skvělý, je hrozně velký. No, utratila jsem v něm 160Kč, ale taky kolik jsem toho nakoupila. Byly velké slevy. Koupila jsem: 2 konzervy pro Kubu, 1 salám pro Kubu, piliny pro Emilka, seno a jídlo pro Alfa a myslím, že ještě něco, ale nemůžu si už vzpomenout. Jsem ale stejně nejvíce nadšená z toho velkého polštáře pro Kubu (koupila jsem ho v Hornbachu - nemám ráda tenhle obchod, ale když už jsme tam byli, tak jsem se šla podívat do oddělení pro zvířata).

Sice to sem nepatří, ale na chatě krásně roztou kytky. Je tam mnoho sněženek, které jsem sice nevyfotila, ale zato jiné kytky (no nechte se překvapit). Je tam teď úžasně. Počasí je dokonalé. Prostě je tam skvěle, už se těším, jak tam pojedeme zase =)


~

EDIT: Moc Vás prosím, přepište si mě do menu (pokud mě tam máte) jako Elma a změnte si prosím u mě i blog. DĚKUJI! =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vivienn Vivienn | Web | 25. března 2012 v 20:59 | Reagovat

Ty se máš, že jsi byla o víkendu na chatě, já jsem nemocná.
Je super, jak se o Kubíka staráš, určitě se už má dobře. :-) Já bych jenom nemohla vyklízet ty pavučiny a brouky, blee. :D
Alfík ti roste do krásy. Má úžasně hustou srst. Na chatě si to určitě užil. A zvážit bych ti ho doporučovala, protože já vážila jednou Daisinku ve 2 měsících-měla 800g a potom jsem ji vážila ve 2 měsícech a 2 týdnech a to měla 1100g. :-D Tak jsem jí musela trochu ubrat granulek.(k její velké nelibosti). Zverimex Benji neznám, určitě ale bude dobrý. A ty fotky květin jsou úžasné, to by ten můj křáp(co mi už několikrát křápnul na zem) nikdy nevyfotil. :D

2 Dajvla Dajvla | Web | 25. března 2012 v 22:07 | Reagovat

To jsou krásné fotky zvířátek. Moc pěkně.

3 Simík Simík | Web | 26. března 2012 v 17:05 | Reagovat

To je to co si mi chtěla poslat na e-mail, novou adresu blogu?

4 Simík Simík | Web | 26. března 2012 v 17:18 | Reagovat

Tak to se Kuba má :D  Alf je tedy pěkná kulička chlupů...na léto bude lepší když mu ten kožíšek zkrátíte. Bylo by roztomilé ho ostříhat a nechat mu jenom na hlavičce dlouhé chlupy jako vlásky:D Taky bych chtěla s Nellinkou ven...možná na Velikonoce, ale nevím no.

5 Simík Simík | Web | 26. března 2012 v 18:03 | Reagovat

Já nemyslím napořád :D  Jen třeba na den nebo na hodinu:D Pak by jste mu to sestříhli celé.

6 Moniska Moniska | Web | 26. března 2012 v 21:31 | Reagovat

Všechno jsi mi už psala na skype :-).
Mě se na teddy králíčcích líbí jak jsou chupatí, já bych ho tak nechala. A myslím že seznámení dopadne dobře, morčátka jsou mírumilovná zvířata, otázkou je, jak se bude chovat Alfie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama